روش‌های فایل یابی برای مشاورین املاک

14 تیر 1400
46
بدون دیدگاه
مقاله

فایل یابی مشاورین

همیشه داشتن یک فایل خوب و واقعی نقطه قوت کار یک مشاور املاک بوده و امروزه نیز هست و شاید این سوال پیش بیاید که فایل خوب را از کجا پیدا کنیم.

امروزه شغل مشاوری املاک تغییرات بسیاری با گذشته کرده است. در زمان های قبل مشتریان فایل های خود را به مشاورین املاک سپرده و اختیار فروش و یا اجاره ملک را بر عهده املاک می گذاشتند. بنابراین کیفیت کار یک املاک بر اساس میزان فایل ها و مشتریان حضوری سنجیده می شد و هر مشاور املاکی که از قدمت بیشتری برخوردار بود و اعتبار بیشتری داشت مسلما دارای فایل بیشتری بود.

امروزه شیوه های کار عوض شده و موارد زیادی روی شغل املاک تاثیر گذاشته است. در درجه اول تعداد مشاورین املاک بسیار زیاد شده است. امروزه مشتریان قدرت انتخاب های زیادی دارند چرا که در یک خیابان چندین املاک است و مشتریان مجبور به مراجعه به یک املاک نیستند.

در دنیای امروز روش هایی که باعث می شود مشاورین حرفه‌ای فایلینگ قوی داشته باشند عبارت است :

  • استفاده از تماس ها
  • تجربه کاری
  • استفاده از آگهی ها و اطلاعیه ها
  • نگهبانان ساختمان‌ها
  • فایل یاب میدانی
  • احیای فایل ها

استفاده از تماس ها

در تماس هایتان از شخصی که برای خرید یا اجاره با شما تماس می گیرد سوال کنید که آیا برای خرید ملک جدید می بایست ملکی را بفروشند یا پولشان نقد است یا در اجاره افرادی هستند که خودشان صاحب خانه یک خوابه هستند و قصد دارند ملک خود را اجاره داده و ملک بزرگتری اجاره کنند، اگر پاسخشان مثبت بود بلافاصله پیشنهاد دهید که حاضر هستید ملکشان را به رایگان کارشناسی کنید.

استفاده از تماس ها

 

تجربه کاری

اگر یک مشاور املاک تازه کار هستید در انتخاب محل فعالیت خود بسیار دقت کنید. در مقالات آینده حتما آموزش‌های بیشتری برای مشاوران تازه کار ارائه خواهیم داد. اگر مشاوری با سابقه هستید تحت هیچ عنوان املاک خود را عوض نکنید. مهم ترین منبع فایل یک مشاور تجربه اوست به طوری که شما بعد از چندین سال کار حرفه ای در مشاور املاک با استفاده از مشتریان خود بدون زحمت فایل ها و مشتریانی به شما داده می‌شود که این فایل ها شخصی و فقط متعلق به شماست‌.

 

استفاده از آگهی‌ها و اطلاعیه‌ها

استفاده از تبلیغات مجازی را از دست ندهید از هر فرصتی برای تبلیغ استفاده کنید. بسیاری از سایت ها و نرم افزار ها بصورت رایگان تبلیغات را ارائه میدهند. همچنین شما میتوانید با استفاده از تراکت های ارزان و پخش آن در محدوده کاری خود نام خود را در ذهن مشتریان درج کنید.

 

نگهبانان ساختمان‌ها

نگهبانان ساختمان‌ها منبع بسیار خوبی برای یافتن فایل‌های خوب هستند. اگر بتوانید با نگهبانان ساختمان‌ها ارتباط صمیمانه‌ای برقرار کنید قطعا آنها هم در یافتن فایل مناسب به شما کمک می‌کنند. آنها با دانستن این که کدام خانه خالیست و یا در حال تخلیه هست، می‌توانند شما را زودتر از همه مطلع ساخته تا بتوانید برای آن ملک مشتری بیاورید.

 

فایل یاب میدانی

کسانی هستند که به محله‌های مختلفی رفته و با پرس و جو از اهالی آن محل و همینطور همسایه‌ها، فایل‌های موجود و جدیدی پیدا می‌کنند.

 

احیای فایل

اگر فایلی جدید موجود نبود شما می توانید فایل‌های قبلی خودتان را که یکسال از آنها گذشته احیا کنید. برای اینکار می توانید ابتدا به سراغ فایل‌های رهن و اجاره بروید.

 

در پایان

باید گفت شما با توجه به تجربه و دانشی که کسب می کنید می توانید روز به روز خودتان را به سمت حرفه‌ای شدن در کار مشاوری املاک سوق بدهید، پس سعی کنید هر روز در زمینه کار خودتان مطالعه داشته باشید.